Czy warto zainwestować w ochraniacz do łóżeczka?

Morza szum, ptaków śpiew… lato, wakacje sprzyjają miłosnym uniesieniom. Jeśli uda się zajść w tym czasie w ciążę to wspaniała wiadomość. Jednak może już jesteś w ciąży i zastanawiasz się co zrobić? Czego Twoje dziecko będzie potrzebować? Lista przedmiotów jest długa od wózeczka, fotelika samochodowego, przewijaka, ubranek, skarpetek aż po kołyskę czy łóżeczko dziecięce.  Gdy myślimy o jakimkolwiek przedmiocie zwracamy uwagę na to, by miał odpowiednie atesty a zatem by był bezpieczny dla naszego maluszka.  Niemowlęta najwięcej czasu spędzają w swoim łóżeczku dlatego warto zapewnić mu należytą ochronę poprzez zastosowanie ochraniacza do łóżeczka, który będzie niejako amortyzatorem dla dziecka podczas snu. Na rynku można spotkać ochraniacz do łóżeczka modułowy oraz cały (modułowy będzie zdecydowanie lepszy dla dziecka nieco starszego).

Kupując ochraniacz do łóżeczka dziecięcego koniecznie trzeba zwrócić na: 
– sposób montażu (najlepiej by był on szybki i wygodny, by np w przypadku wyjazdu w łatwy sposób można było zabrać go ze sobą);
– materiał – koniecznie antyalergiczny ( w dzisiejszych czasach alergie niestety bardzo często doskwierają zarówno nam jak i naszym dzieciom), poza tym materiał musi być przyjemny i mięciutki w dotyku, by nie podrażniał delikatnej skóry maluszka;
– długość materaca – dopieramy ją na podstawie obserwacji maluszka – bardziej ruchliwe dziecko = długi materac. Krótkie z kolei lepiej sprawdzą się przy wysokich temperaturach, Długie mogłyby prowadzić do przegrzania.

Zatem drogie mamy ochraniacz do łóżeczka to niezbędny element zapewniający bezpieczeństwo, który należy dodać do listy zakupów już na wczesnym etapie ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *