Idealne kolory dla pokoju maluszka

Przyjście na świat nowego członka rodziny zawsze jest dla wszystkich ogromnym wydarzeniem. Przyszli rodzice potrafią przygotowywać się do niego już kilka miesięcy przed planowanym porodem. To wtedy szykują w domu oddzielne pomieszczenie dla swojej pociechy, od razu starają się je jak najlepiej zaprojektować.

Umieszczają w nim dekoracyjne zasłony dziecięce, fantazyjne dywaniki i praktyczne mebelki. Bardzo ważne jest jednak to, aby te wszystkie przedmioty występowały w odpowiednich kolorach. Otoczenie wypełnione właściwymi barwami może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój malca.

Kilkutygodniowy czy nawet kilkumiesięczny szkrab nie jest bowiem w stanie odróżnić wszystkich kolorów. Nie dostrzega przede wszystkim barw jasnych i pastelowych. Nie potrafi odróżnić błękitu od seledynu czy pastelowego różu od delikatnej szarości. Dla niego takie barwy po prostu nie istnieją, przez co cały świat wydaje się nudny i pusty. W pokojach noworodków, wbrew ogólnym przekonaniom, najlepiej sprawdzają się barwy intensywne i wyraziste – czerwień, zieleń, soczysta żółć bądź pomarańcz. Nawet najmłodsze dziecko jest w stanie je rozróżnić. Stymulują one jego umysł i pobudzają wyobraźnię do pracy. Przyczyniają się do lepszego rozwoju dziecka.

Warto zatem zadbać o zastosowanie właściwych kolorów w pokoju dziecięcym. Nie tylko same przedmioty mają znaczenie. Wybierając rożek dla niemowląt, zawsze lepiej sięgnąć po ten czerwony aniżeli ten występujący w kolorze pudrowego różu. Wokół małego dziecka musi dziać się jak najwięcej. Należy oddziaływać na niego różnymi bodźcami, w ten sposób wspierając jego rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *