Kosmetyki konopne czy dla każdego?

Zastosowanie konopi staje się coraz powszechniejsze. Konopie medyczne na przykład potrafią przyczynić się do poprawy stanu naszej skóry. W Polsce konopie po latach negatywnych opinii zaczynają zdobywać również rynek kosmetyczny.

Coraz więcej preparatów zawiera w sobie na przykład olej z konopi, który posiada bardzo dużą ilość kwasów tłuszczowych omega -3 oraz omega 6. W oleju tym znajdziemy też duże ilości kwasu linolowego, na czym korzysta cera.  Kosmetyki konopne rekomendowane są ludziom chcącym zatrzymać proces starzenia się skóry, ponieważ zawierają one bardzo dużą ilość lipidów. To właśnie ich obecność wpływa pozytywnie na zahamowanie procesu starzenia. Olej konopny to gwarancja ochrony przed wodnymi rodnikami. Olej konopny jest zaliczany do olejów kosmetycznych, dlatego można go również aplikować bezpośrednio na naszą skórę.

Kosmetyki oparte na konopiach zalecane są osobom narzekającym na przesuszanie się skóry. Sprawdzą się też w przypadku stosowania na skórę tłustą. Olej konopny odpowiedzialny jest za regulację pracy gruczołów łojowych. Na jego stosowaniu korzystają też nasze włosy i paznokcie, ponieważ powoduje on ich wzrost i dostarcza niezbędne składniki odżywcze.  Kannabidiol – CBD znajdujący się w kosmetykach konopnych przynosi również medyczne korzyści. Wszystko dlatego że bardzo dobrze radzi sobie z przewlekłymi i dającymi się co rusz we znaki problemami skórnymi, typu zaczerwienienia. Osoby cierpiące na poważniejsze schorzenia skóry takie jak na przykład łuszczyca też powinny poważnie zastanowić się nad zakupem właśnie takich preparatów. Mają one silne właściwości przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *