Profile aluminiowe do LED – wykorzystanie

Profile led stanowią jedne z najdoskonalszych uzupełnień do taśm czy listw ledowych. Dzięki temu liniowe źródła światła stają się znakomitym elementem ozdobnym pomieszczeń, co często w połączeniu z doskonałym źródłem światła stanowi doskonały wybór aranżacji wnętrz i sprawdza się w takich dziedzinach jak chociażby wystrój, meblarstwo lub też w oświetleniu zewnętrznym.

Warto jednak zwrócić uwagę na najistotniejszą funkcję jaką profil LED może pełnić, a więc chłodzącą wykorzystując radiator, a dalej poprzez taśmę LED wklejoną w profil. Ma to kluczowe znaczenie w profilu i odpowiada nie tylko za jego prawidłowe działanie, ale użytkowanie w przyszłości. Należyte odprowadzenie wydzielanej temperatury przez diody na taśmie LED stanowi o jego długowieczności.

Dodatkowo LED profile można jednocześnie wykorzystać jako oświetlenie w kuchni pod szafkami lub do szuflad korzystających z automatycznego czujnika ruchu. Profile można zamontować także na suficie. Profile aluminiowe do LED to także doskonały wybór podczas aranżacji wnętrz z wykorzystaniem aranżacji świetlnych z pomocą taśm LED lub samych modułów LED. Takie profile aluminiowe noszą często nazwę potoczną „alu LED” lub też listwy aluminiowe LED albo korytka LED. Pozostałe cele do jakich można użytkować profile aluminiowe led to m.in: jako wykończenie oraz nadanie dodatkowej estetyki instalacji oświetleniowej, do niezbędnego odprowadzenia temperatury wydzielanej poprzez taśmy LED do podłoża, a także do zwiększenia stopnia ochrony zamocowanej w nim taśmy LED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *