Słodkości w reklamach

Żyjemy w czasach, gdzie lubimy się objadać na różne sposoby. Niestety słowo ,,dieta” jest dla wielu obce i nie zdajemy sobie sprawy, jaką krzywdę robimy sobie jedząc niezdrowo. Najbardziej podatne na spożywanie tego, co widzimy w telewizji, czy internecie, są nasze dzieci. Słodycze reklamowe biją do nas drzwiami i oknami, a my nie potrafimy czasem odmówić swojej pociesze tego, co jej się wymarzy i czego w danej chwili pragnie.

Cukierki reklamowe są pięknie przedstawione, z reguły w reklamie jest pokazany rodzic i gromadka dzieci, którzy spożywają razem coś, co reklama pokazuje jako złoty lek, a nie jak to powinno być przedstawione naprawdę. Wiadomo, że w tych czasach bogate firmy starają się za wszelką cenę sprzedać swój produkt i nie martwi ich to zbytnio, czy kogoś zdrowie na tym za kilka lat podupadnie. Liczy się zarobek i promocja swojej marki.

Jednakże musimy być świadomi, że zbyt częste spożywanie produktów przetworzonych, może wiązać się za kilka lat z licznymi problemami z zębami, czy innymi ważnymi narządami naszego ciała. Ludzki organizm nie jest przygotowany, by przetrawić wszystko, w czym jest bardzo dużo cukru, czy konserwantów. Odkłada nam się to więc w jelitach i organizmie, więc z czasem możemy mieć z tym niestety same problemy, a co najgorsze wielu rodziców nie zdaje sobie z tego nawet sprawy. Bagatelizujemy sprawę i mówimy najczęściej, że przecież każdy je, że od kilku batonów nic się nie staje. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że cukier uzależnia i że nasze dziecko sięgnie po batonika również wtedy, gdy my tego nie widzimy.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *