Zakład pogrzebowy w Krakowie – który najlepszy?

W życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że trzeba odejść z tego świata i zostawić po sobie wszystko. Żeby jednak przygotować się odpowiednio do tego momentu trzeba uzbierać naprawdę dużo pieniędzy, żeby po śmierci nasi bliscy nie musieli się zadłużać, żeby zapłacić duże pieniądze za nasz pogrzeb.

Zakład pogrzebowy Kraków dokładnie określa co należy zrobić, jeżeli zgon osoby nastąpił w domu. Przede wszystkim należy wezwać lekarza, który wystawi właściwą kartę zgonu i stwierdzi zgon naszej bliskiej osoby. Karta zgonu jest potrzebna, żeby dopełnić wszelkie formalności. Jest to niezbędne minimum, które musimy zrobić. Następnie musimy zadzwonić po zakład pogrzebowy w Krakowie, który jest osiągalny przez całą dobę i numer telefonu możemy znaleźć w internecie. Po tym jak się połączymy uzyskamy informacje, które będą dotyczyć przechowania oraz przewozu osoby zmarłej, a dokładniej jej ciała.

Kiedy już dokonamy wszystkich czynności to możemy udać się do zakładu pogrzebowego, który wybraliśmy i na miejscu możemy uzgodnić przebieg całej uroczystości pogrzebowej. Jednak do tego będą potrzebne dokumenty takie jak karta zgonu wystawiona przez lekarza, który stwierdził zgon. Dodatkowo będzie potrzebny dowód osobisty należący do osoby zmarłej i dowód osobisty współmałżonka. Jednocześnie dobrze jest posiadać legitymację emeryta lub rencisty, ale tylko w niektórych sytuacjach. Oczywiście będąc osobą, która zleca daną usługę musimy posiadać dowód osobisty, który okazujemy w zakładzie pogrzebowym. Jednocześnie zakłady pogrzebowe dają możliwość opłacenia pogrzebu przy pomocy zasiłku ZUS oraz innych podmiotów. Obecnie zasiłek jaki otrzymujemy na pokrycie wszystkich kosztów pogrzebowych to 4000 złotych. Nie jest to jednak duża kwota, ponieważ pogrzeby często przekraczają tę sumę. Dlatego dobrze jest jeszcze za życia odkładać pieniądze, żebyśmy nie musieli po śmierci dodatkowo obciążać naszych bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *